SOSYAL ÇEVRE

Yurt İçinde Arkadaşlık

Yurdumuz öğrenci kapasitesi 35 ile sınırlı olduğundan dolayı her öğrenci gerek yemek saatlerinde, gerek etüt salonlarında, gerekse de bahçelerimizde dinlenme esnasında birbirleri ile iletişim halinde olup her bir öğrenci diğer tüm öğrenciler ile iletişim kurabilecek fırsatı yakalayabilmektedir. Böylece öğrenciler hem arkadaş konusunda problem yaşamazken, aynı zamanda edindikleri arkadaşları ile dersleri ile ilgili de birbirlerine kolaylıkla yardımcı olabilmektedirler. Yurdumuz İzmir'in Bornova ilçesinin en güzide semti olan Özkanlarda olup, muhit sakinlerinin tamamı nezih, eğitimli, görgülü insanlardır.


Alışveriş İhtiyaçları

Yurdumuz mevcut konumundan İzmir'in her yerine ulaşımın çok kolay olması öğrencilerimizin kişisel alışveriş imkanlarından yararlanabilecekleri alışveriş merkezleri de çok yakın konumdadır.


İzmir'in Güzide Yerleri'ne Ulaşım Kolaylığı

Her öğrenci, öğrencilik hayatında yaşadığı şehrin her türlü imkanlarından yararlanmak, yine o şehrin gezilmesi gerekir denilen yerlerini gezmek, görmek isteyecektir. Yurdumuz, Konumu gereği İzmir'in her yerine çok kolay ulaşabilecek bir konumda olmasından dolayı tek vesait ile Karşıyaka, Alsancak, Konak gibi İzmir'in güzide yerlerine ulaşılabilir, Yine dönüş konusunda hiçbir sıkıntı yaşanmaz.


İşletmelerin Yurdumuza Servis İmkanları

Bornova İzmir'in en donanımlı öğrenci yerleşim alanlarından biri.
Öyle ki neredeyse tüm küçük işletmeler öğrencilere endeksli kurulmuş olup Bornova halkının ve özellikle de öğrencilerimiz hizmetinde çalışmaktadırlar. Öğrencilerimiz bazen dışarıdan yemek istediklerinde güvenilir sağlıklı olduğu tarafımızca da tespit edilmiş olan bir çok işletmeye tek bir telefon ile sipariş verebilmektedirler. Bunun için yurttan çıkıp derslerinden kalmak zorunda kalmazlar.